19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

Dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ...

1.      Sayın Kaymakam’ım, Sayın Garnizon Komutan’ım, Sayın Belediye Başkan’ım, Sayın daire amirlerim, sayın güzel vatanımız uğruna canları pahasına savaşan kahraman gazilerimiz, sayın konuklarımız; 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle hazırlamış olduğumuz programa hoş geldiniz.

 2.      Sayın Kaymakam’ım programı arz ederim:

Ø    Atatürk anıtına çelenk sunumu

Ø    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Ø    Günün anlam ve önemini belirten konuşma

Ø    Şiir okuma

 3.      Atatürk anıtına kurum ve kuruluşların çelenkleri sunulacaktır, arz ederim;

Ø    Kaymakamlık Makamı

Ø    Garnizon Komutanlığı

Ø    Belediye Başkanlığı

Ø    Cumhuriyet Savcılığı

Ø    Adalet ve Kalkınma Partisi

Ø    Cumhuriyet Halk Partisi

Ø    Ziraat Bankası

Ø    PTT Müdürlüğü

Ø    Fedaş İşletme Şefliği

 4.      Şimdi de sizleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Aziz şehitlerimiz, ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyorum.

 "Türk ordusu! Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam askere rast gelinmemiştir. Her zaferin mayası sendedir. Her zaferin en büyük payı senindir. Kanaatinle, imanınla, itaatinle hiçbir korkunun yıldırmadığı demir gibi temiz kalbinle düşmanı sonunda alt eden büyük gayretin için gönül borcumu ve teşekkürümü söylemeyi kendime aziz bir borç bilirim." ( Mustafa Kemal ATATÜRK )

5.      Günün anlam ve önemini belirtmek için Jandarma Üstteğmen Serkan KOÇ’u kürsüye davet ediyorum.

Vatan mutlaka selâmet bulacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi selâmetini, kendi saadetini memleketin ve milletin saadeti ve selâmeti için feda edebilen vatan evlâtları çoktur. ( Mustafa Kemal ATATÜRK )

 6.      Ertuğrul Gazi Lisesi öğrencilerinden, Gül Ayça ÖZTÜRK, ........................... adlı şiirini okuyacaktır.

 7.      Gaziler Günü vesilesiyle hazırlamış olduğumuz program sona ermiştir. Programa katılan ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.